Short track – výsledky

SHORT TRACK – NOVÝ SPORT V TURNOVĚ ?

Rychlobrusl. - ml.žákyně 2016V tomto týdnu došlo v Turnově k dalšímu zápisu do historie. A opět ve spojení se zimním stadionem. V úterý a ve středu si stovka bruslařů vyzkoušela závody v rychlobruslení, tzv. short track. Jak už zaznělo při otevírání stadionu vloni na podzim, že je logické, že budou vznikat další sportovní odvětví –krasobruslaři, objeví se hráči curlingu, rychlobruslaři… To uvidíme.

AMATÉRSKÝ SHORT TRACK  V MAŠKOVCE – MOŽNÁ ZAJÍMAVÝ POČIN PRO NOVÝ SPORT V TURNOVĚ!

Téměř stovka závodníků se zúčastnila historicky prvních závodů v rychlobruslení na oválu turnovského zimního stadionu, tzv. short tracku. Akce se uskutečnila v úterý 22. a ve středu 23. března pro osm kategorií – od žactva 4. a 5. tříd přes mladší a starší žactvo až po muže a veterány nad 40 let. Celková účast je na poprvé celkem potěšující, i když mohla být i větší, kdyby některé školy na závody vyslaly své bruslaře – amatéry. Mládež 72 a muži a veteráni 17 – celkem tedy 99 nadšených bruslařů. Pořadatelé – z OR AŠSK Semily, ze Žluté ponorky a Městské sportovní Turnov pozvali na tyto závody všechny školy z Turnova a okolí. Přijeli i žáci ze ZŠ v Lomnici nad Popelkou a byli více než důstojnými soupeři domácím.

Zúčastnily se tyto školy: ZŠ Lomnice n. P., Gymnázium Turnov, ZŠ Skálova, ZŠ Žižkova, ZŠ Přepeře a Jenišovice.

Poděkování patří pořadatelům i ochotným atletům – veteránům, kteří přišli měřit časy závodníků, zaměstnancům stadionu, kteří na ploše připravili molitanové mantinely (dovezené z Benátek nad Jizerou). Díky nim nedošlo k žádnému zranění a závody proběhly sice v zimě, ale v pěkné a družné atmosféře amatérských závodníků.

Za pořadatele Karel Štrincl, orassksm@seznam.cz.

Texty jsou použity z portálu „Turnovsko v akci“

 

VÝSLEDKY ZDE!!! RYCHLOBRUSLENÍ -Výsledky 2016, Turnov