Silvestrovský běh Maškovou zahradou v Turnově 2017

V Ý S L E D K Y

Pořadatel: OR AŠSK Semily + Městská sportovní Turnov s.r.o., spolu s přáteli z AC Turnov

Závod založil v r. 1974 p. Fr. Matějec v bývalé TJ Lokomotiva Turnov
Datum konání: 31. prosince 2017 od 13 hodin
Místo: Turnov, okruh ve sportovním areálu – Maškova zahrada, záv. kanc. + šatny v v prostorách  Zimního stadionu L. Koška

Rozhodčí: přátelé z AC Turnov
Hodnocení: 44. ročník závodu se již podruhé konal v novém závodním prostoru, na In-line okruhu, na mokrých tratích, bez sněhu, při teplotě až 8° C.

Hlavní závod – 7 okruhů v celkové délce 4.500 m.

Rekord závodu nově vytvořil – Jiří Čivrný časem 14:54,7 min. a překonal tak loňský čas M.Berky ( 15:02,4 min.).
Účast pro špatné počasí – 56 v kat. mládeže, 38 v hl. závodě, celkem 94 závodníků

Ceny byly věnovány od Městská sportovní s.r.o. , ATOM CYKLES – prodejna sportovního zboží, kde p. Matějec je vnukem zakladatele závodu. Pivovar ROHOZEC

ZÁVOD FINANČNĚ PODPOŘILO MĚSTO TURNOV

44. ročník Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově 2017.
Jiří Čivrný ve finiši porazil Martina Berku v novém rekordu! 44. ročník, tradiční poslední sportovní akce v roce, který založil v roce 1974 František Matějec v bývalé TJ Lokomotivě Turnov, přilákal na start i přes špatné počasí celkem 94 závodníků, hlavně běžců z nejbližšího okolí Turnova. Pořadatelem závodu je Okresní rada AŠSK, spolu s Městskou sportovní s.r.o. Turnov a přáteli – rozhodčími z AC Turnov. Závod se běžel opět na novém místě – na In-lineovém okruhu v areálu Maškova zahrada Turnov, na mokrých tratích, vyznačených o celkové délce 4.500 m.

V kategoriích mládeže, kde jsme přidali další kategorie pro nejmenší, závodili hlavně závodníci z AC Turnov, které jejich trenéři na závod pozvali. Rodiče závodníků opět vytvořili pěknou sportovní atmosféru v cíli tratí. V hlavním závodě na 7 okruhů na trati 4.500 m běželi společně běžci ze 7 kategorií. Od prvního kola běželi v čele ČIVRNÝ Jiří ze Semil ( č. 12), BERKA Martin z AC Turnov (č.1). Až do 4. kola / 4 x 645 m / jim zdatně sekundoval st. žák Michal Hanyk ( č. 29). Do posledního kola vběhli v rychlém tempu Čivrný a Berka. Jiří ČIVRNÝ v dlouhém finiši těsně M.Berku porazil v novém rekordu trati časem 14:54,7 min. I čas M.Berky byl brychlejší než čas z r. 2016. 3. místo překvapivě získal výborně běžící v kategorii dorostenců nadějný st. žák AC Turnov Michal Hanyk v čase 15:25,5 min. Mezi veterány zvítězil R.ADAMÍČKO z Turnova v čase 16:16,2 min. Z celkového počtu sedmi žen zvítězila ČERMÁKOVÁ Jitka (č.82) v čase 18:21,3 min. Reportáž P.Charouska – portál : Turnovsko v akci: Poslední sportovní akce v roce – Tou je tradičně v Turnově Silvestrovský běh. Již podruhé ale ne sídlištěm u nádraží, ale areálem v Maškově zahradě. V neděli 31. prosince 2017 se tato akce konala již po čtyřiačtyřicáté! Na startu se vystřídaly všechny kategorie od malých dětí po dospělé, resp. po veterány. V hlavním závodě byl nejrychlejší Jiří Čivrný ze Semil, který sedm kol kolem Maškovky zaběhl za 14,54 min. Zvítězil jen těsně před Martinem Berkou z Kozákova, startujícím za turnovský AC, na třetím místě s větším odstupem skončil
Michal Hanyk. „Běžel jsem již dopolední závod na Pecce, tak jsem v závěru trochu vytuhnul, navíc Martin Berka běžel dnes skvěle, tak jsem moc rád, že jsem to dotáhl do vítězného konce,“ poznamenal k závodu v cíli několikanásobný vítěz Silvestrovského běhu J. Čivrný.

Jako každoročně – poděkování patří sponzorům závodu, všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC, za výborné zvládnutí závodu na „kolotoči“ in-line okruhu a zaměstnancům areálu za přípravu a průběh závodu. Děkuji též p. P. Charouskovi za propagaci běhu a zveřejnění výsledků na portálu „Turnovsko v akci“ , p.Matysovi za propagaci v barevném Turnovsku a a p. Ježkovi za
propagaci na portálu „Naše Pojizeří“ Výsledky jednotlivých kategorií – zde na dalších listech na www.maskova-zahrada.cz

Foto P.Charouska na : www.turnovskovakci.cz, p. Jiří Vales http://wales721.rajce.idnes.cz/, film od P. Jareše bude na adrese: www.youtube.com/petjares/videos . Název bude:  Silvestrovský běh 2017, Turnov – Maškova zahrada. Výsledky a foto na , www.maskova–zahrada.cz,
Výsledky a foto zveřejňuje také p. Ježek na internetovém portálu NAŠE POJIZEŘÍ –www.nasepojizeri.cz – v rubrice SPORT je Silvestrovský běh v Turnově zveřejněn i zachováním výsledků a komentářů závodů z minulých ročníků /2011,2012,3013,2014,2015,2016 /