Martin Berka z Kozákova závodící za AC Turnov opět vítězem!

Start hlavního závodu. Autor Pavel Charousek - Turnovskovakci.

Start hlavního závodu. Autor Pavel Charousek – Turnovskovakci.

43. ročník, tradiční poslední sportovní akce v roce, kterou založil v roce 1974
František Matějec v bývalé TJ Lokomotivě Turnov, přilákala na start celkem 109 závodníků, hlavně běžců z nejbližšího okolí Turnova. Za zmínku a pochvalu stojí účast členů atletické přípravky AC Turnov. Jejich rodiče opět vytvořili pěknou sportovní atmosféru kolem trati.

V hlavním závodě na 4.500 m běželi společně běžci z 6 kategorií. Od prvního kola – stejně jako vloni – běžel v čele BERKA Martin z Kozákova (č.17), závodník v mnoha závodech do vrchu, z AC Turnov. V prvních dvou kolech / 2 x 645 m / mu byl zdatným soupeřem ČIVRNÝ Jiří ze Semil ( č. 23 ). Dále potom běželi běžci – ROŠTEJNSKÝ Michal (č.22) a veterán DRAHOŇOVSKÝ Aleš (č.59). Postupně- od 3. kola běžel osamoceně v čele BERKA Martin a DRAHOŇOVSKÝ Aleš setřásl ROŠTEJNSKÉHO Michala.  BERKA Martin zvítězil suverénně v nově ustaveném rekordu závodu časem 15:02,4 min. Na 2. místě s odstupem doběhl ČIVRNÝ Jiří – 15:19,6 min., 3. místo a první v kategorii veteránů získal DRAHOŇOVSKÝ Aleš v čase 16:09,5 min.,  čtvrtý doběhl ROŠTEJNSKÝ Michal z Liberce v čase 16:35,0 min.

Z celkového počtu sedmi žen zvítězila TOMEŠKOVÁ Tereza (č.32) z AC Turnov v čase 17:45,0 min.

Výsledky 43. ročníku

Další fotografie a článek od: Pavla Charouska Charouska – Turnovskovakci a fotografie od J. Valese z AC Turnov.

Silvestrovský běh Maškovou zahradou v Turnově 2016

43. ročník od založení běhu v r. 1974

Pořadatel: OR AŠSK Semily + Městská sportovní Turnov, s.r.o., spolu s přáteli z AC Turnov

Závod založil v roce 1974 p. Fr. Matějec v bývalé TJ Lokomotiva Turnov

Datum konání: 31. prosince 2016 od 13 hodin

Místo: Turnov, okruh ve sportovním areálu – Maškova zahrada, záv. kanc. + šatny v Zimním stadionu L. Koška

Rozhodčí: přátelé z AC Turnov

Hodnocení: 43. ročník závodu se konal v novém závodním prostoru, na In-line okruhu, na mokrých tratích, bez sněhu, při teplotě 0°až –2 C.

Hlavní závod – 7 okruhů v celkové délce 4.500 m.

Rekord závodu nově vytvořil – BERKA Martin , časem 15:02,4 min.

Účast – 65 v kat. mládeže, 44 v hl. závodě, celkem 109 závodníků

Vyhlášení vítězů: mládež –průběžně , hl. závod – po závodě před zimním stadionem.

Ceny byly věnovány od Městské sportovní Turnov, s.r.o. ,ATOM CYKLES – prodejna sportovního zboží, kde p. Matějec je vnukem zakladatele závodu, a Pivovar Rohozec. Závod finančně podpořilo Město Turnov. Děkujeme za podporu.

Jako každoročně – poděkování patří všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC za zvládnutí závodu na „kolotoči“ in-line okruhu a zaměstnancům areálu za přípravu závodu.

Děkuji též p. P. Charouskovi za propagaci běhu a zveřejnění výsledků na portálu „Turnovsko v akci“ , p.Matysovi za propagaci v barevném Turnovsku a a p. Ježkovi za propagaci na portálu „Naše Pojizeří“

SOUTĚŽ V POČTU ÚČASTNÍKŮ Z JEDNÉ ŠKOLY / KLUBU VYHRÁLA přípravka AC TURNOV. Její účastníci závodu obdrží od pořadatelů, volné vstupenky na zimní stadion.

Výsledky a foto zveřejňuje také p. Ježek na internetovém portálu NAŠE POJIZEŘÍ – www.nasepojizeri.cz – v rubrice SPORT je Silvestrovský běh v Turnově zveřejněn i zachováním výsledků a komentářů závodů z minulých ročníků / 2011,2012,3013,2014,2015 /